یارانه اردیبهشت‌ماه اعتراض دهندگان کرمانشاهی واریز شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یارانه معیشتی اردیبهشت ماه معترضان کرمانشاهی به میزان واریزی به حساب سرپرست خانوارها واریز شده است.

به گزارش رسانا پرس ، مختار احمدی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه با موضوع تشریح و تبیین طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه و هدفمندی یارانه‌ها که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه و دیگر مدیران مرتبط استانی در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: متولی یارانه‌های معیشتی علاوه بر وزارت کار و رفاه اجتماعی سازمان هدفمندی یارانه‌ها و فرمانداری‌ها هستند.

وی به طرح مردمی سازی یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: تنها دهک درآمدی دهم جامعه از فرآیند دریافت یارانه حذف شده‌اند که این افراد در صورت اعتراض می‌توانند به سایت حمایت مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر یکی از دغدغه‌های مردم در خصوص وضعیت اعتراض نسبت به یارانه معیشتی است که بر اساس دستور رئیس جمهور یارانه آنها در اردیبهشت ماه به حساب سرپرست خانوارها واریز شده است.

مختار احمدی بیان کرد: به وزارت کار و رفاه اجتماعی یک‌ماه فرصت داده شده است تا صحت سنجی اطلاعات متقاضیان معترض به یارانه معیشتی بررسی شود و اگر این متقاضیان مشمول دریافت یارانه شناخته شوند یارانه آنها محفوظ و به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی گفت: یکی دیگر از دغدغه‌ها افراد جامانده از یارانه معیشتی است که به هر دلیلی از همان ابتدا برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده‌اند و الان تمایل به دریافت یارانه دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: سازمان هدفمندی یارانه‌ها در حال حاضر امکان ثبت نام این افراد را فراهم کرده و این ثبت نام مدت زمانی ندارد و کماکان ادامه خواهد داشت.