یک مسئول: عمده پارک‌های بازی کرمانشاه غیراستانداردند

رساناپرس_ به گفته رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، عمده شهربازی‌های سرپوشیده کرمانشاه و پارک‌های دارای تجهیزات بازی، غیراستاندارد هستند.

 یاسر مرادی در نشست خبری امروز (۳۰ مهر) اشاره‌ای به عملکرد نظارتی استاندارد کرمانشاه طی یکسال اخیر داشت و گفت: در این مدت بیش از ۷۸۰۰ مورد بازرسی از کالاهای مشمول استاندارد که در بازار و صنوف عرضه می‌شود، صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این بازدیدها، ۵۰۰ قلم کالای غیراستاندارد شناسایی شد که یا فاقد علامت استاندارد و یا دارای علامت استاندارد جعلی بودند.

به گفته رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، حدود ۳۳۰ مورد آزمایش نیز بر روی نمونه‌ها انجام شده که ۷۵ درصد آنها با مقررات استاندارد انطباق داشتند.

مرادی با بیان اینکه در این مدت ۶۶ پروانه استاندارد برای محصولات تولیدی جدید در استان صادر شده، ادامه داد: ۵۲ پروانه نیز به دلیل عدم رعایت الزامات استاندارد تعلیق و ۵۴ مورد نیز باطل شده است.

وی از مردم خواست برای حفظ سلامت خود همواره به علامت استاندارد درج شده روی کالاها توجه کنند و کد ۱۰ رقمی درج شده زیر آن را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال نمایند.

موضوع دیگری که مرادی به آن اشاره کرد وضعیت استاندارد پارک ها و مراکز بازی کرمانشاه بود که همواره مورد نظارت قرار دارد و گفت: در حال حاضر مراکز سرپوشیده بازی که در کرمانشاه فعال هستند هیچکدام بجز مرکز بازی مجتمع تجاری “پلازا” استاندارد نیستند.

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد کرمانشاه، به این مراکز هشدار داد پیش از آنکه اقدام حقوقی علیه آنها صورت بگیرد نسبت به استانداردسازی تجهیزات خود قدام کنند.

به گفته وی، تمامی پارک‌های شهرداری که تجهیزات بازی در آن قرار دارد نیز غیراستاندارد است و این موضوع باید به عنوان یک مطالبه عمومی شهروندان مورد بررسی قرار گیرد.

مرادی با بیان اینکه استاندارد برای تجهیزات بازی موجود در پارک‌ها شامل سه مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری است، یادآور شد: تجهیزات بازی پارک‌های کرمانشاه در دو مرحله نصب و بهره‌برداری غیراستاندارد است.

وی از نظارت جدی بر استاندارد آسانسورهای ساختمان‌های کرمانشاه نیز خبر داد.

سعید قریشی رئیس اداره اندازه شناسی، اوزان و مقیاس‌های اداره کل استاندارد استان کرمانشاه نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۵۰ باسکول، ۱۱۰۰ ترازو سبک و بیش از هزار نازل سوخت مورد سنجش قرار گرفته است.