۱۰۷ دستگاه اتوبوس خریداری شده تا پایان سال

رساناپرس_رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه گفت:تا پایان سال ۱۰۷ دستگاه اتوبوس خریداری شده و وارد ناوگان درون شهری کرمانشاه می‌شود

به گفته محمدمهدی احمدی ناوگان اتوبوسرانی درون شهری کرمانشاه قرار است با ورود ۱۰۷ اتوبوس جدید نوسازی شود و این اتوبوس‌های خریداری شده به تدریج وارد خط‌های جابه‌جایی مسافران می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه حوزه حمل و نقل درون شهری کرمانشاه سال‌ها مورد غفلت قرار گرفته است عنوان کرد: فرسودگی ناوگان اتوبوس درون شهری کرمانشاه و بهسازی آن‌ها مطالبات جدی شهروندان بوده است.

احمدی گفت: ۱۰۷ دستگاه اتوبوس برای شهر کرمانشاه خریداری و تمامی قراردادها انجام و هزینه‌ها برای شرکت‌های خودروساز واریز شده است و این تعداد اتوبوس تا پایان سال به ناوگان افزوده می‌شوند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه با بیان اینکه شرکت خوردوساز در حال تولید و تحویل به شهر کرمانشاه است افزود: تاکنون هفت دستگاه به ما تحویل داده شده و منتظر شماره‌گذاری هستیم.

وی بیان کرد: تمامی اتوبوس‌های خریداری شده به محض ورود به ناوگان در حاشیه شهر و شهرک‌های کم برخوردار همچون شهرک صادقیه، آناهیتا و نوکان فعالیت می‌کنند.

احمدی با اشاره به وضعیت ۱۲۰ ناوگان فرسوده متعلق به بخش خصوصی گفت: از طرف دولت مبلغی به شهرداری‌ها پرداخت شده که به صورت تسهیلات بلاعوض در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

وی افزود: اتوبوس‌های تازه‌ای که قرار است ناوگان درون شهری کرمانشاه را نوسازی کنند مجهز به دستگاه هوشمند پرداخت کرایه است و طراحی آن متناسب با استفاده عموم و به ویژه شهروندان کم توان جسمی است.