۲ هزار قرارداد با سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی کرمانشاه/ قراردادهای راکد فسخ میشود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر با حدود ۲ هزار سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قرارداد داریم که از این تعداد ۵۰۰ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده است

 

بیژن کردستانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه  در خصوص اوضاع حال حاضر شهرک‌های صنعتی استان، اظهار کرد: ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی در استان با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی در اختیار، زیر پوشش سازمان شهرک‌های صنعتی کشور است.

وی با اشاره به تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز بخش صنعت در این شهرک‌ها، گفت: طی چند سال گذشته به میزان ۲۰ سال گذشته زیر ساخت ایجاد شده، آنچه در بحث زیرساخت مورد نیاز سرمایه‌گذار است را فراهم کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه با اشاره به رشد چشمگیر روند سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان، افزود: در حال حاضر با حدود ۲ هزار سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قرارداد داریم که از این تعداد ۵۰۰ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده و فعالیت خود را شروع و مابقی هم در حال ساخت و ساز و ادامه کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: موظف هستیم در صورت که کسی مجوز تأسیس از متولی همچون جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صمت داشته باشد، زمین براساس جواز در اختیار وی بگذاریم و یک بازده زمانی را برای سرمایه‌گذار مشخص می‌کنیم، یک‌سال الی دوسال اگر زمین فعالیت نداشته باشد، زمین را فسخ می‌کنیم.

تصریح کرد: از واحد صنعتی تعهد گرفته می شود تا زمانی که سوله نزده حق واگذاری و انتقال زمین را ندارد و در صورت عدم رعایت توسط مراجع قضایی موضوع را پیگیری می‌کنیم به طوری که سال گذشته ۸۰ هکتار زمین را فسخ کردیم.