۳۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان کرمانشاه پرداخت شد

رساناپرس_مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت:از ابتدای امسال ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان پرداخت شده که اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفر را به دنبال داشته است.

به گزارش رسانا پرس، مختار احمدی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی با پیش بینی بیش از ۱۰۰۰ فرصت شغلی در کرمانشاه پرداخت شد.

وی عنوان کرد: ساماندهی مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای حمایت از افراد این حوزه در جهت رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال است و می‌تواند علاوه بر تأثیر در رشد و توسعه اقتصادی کشور، در زمینه توسعه اجتماعی نیز تأثیرگذار باشد.

احمدی گفت: در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با تخصیص ۱۰ برابری نسبت به سال ۹۹ مبلغ ۷۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی برای استان کرمانشاه تخصیص داده شد که خوشبختانه ۱۰۰ درصد آن با پیش بینی ۳ هزار فرصت شغلی جذب با عاملیت بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران جذب شد.

وی افزود: برای سال ۱۴۰۱ نیز مبلغ ۱۰۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شد که تاکنون نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان با پیش بینی ۱۰۰۰ فرصت شغلی جذب شده است.

احمدی عنوان کرد: در ارزیابی انجام شده توسط ستاد مرکزی ساماندهی مشاغل خانگی، بیشترین میزان جذب و اشتغال ایجادی بعد استان‌های اصفهان، تهران خوشبختانه کرمانشاه است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مجوزهای مشاغل خانگی در ۵۱۵ رسته کاملا الکترونیکی و به صورت آنلاین صادر می‌شود گفت: در این راستا تاکنون بیش از ۳۰۰۰ مجوز مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی در کرمانشاه صادر شده است.

احمدی افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه سامانه مشاغل خانگی به نشانی mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir مراجعه نمایند و لیست رسته‌های مشمول و همچنین نحوه دریافت تسهیلات و صدور مجوزها اطلاع حاصل کنند.