۳۵۰۰ پلیس در کرمانشاه طی ایام اربعین به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند

رسانا پرس_فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از آمادگی پلیس کرمانشاه برای تامین امنیت زائران اربعین حسینی (ع) خبر داد و گفت: در این راستا بالغ بر ۳۵۰۰ نیروی پلیس به کارگیری خواهند شد.

۳۵۰۰ پلیس در کرمانشاه طی ایام اربعین به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در قرارگاه اربعین انتظامی استان که با حضور معاون عملیات فراجا در مرز خسروی برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه از دیرباز قدمگاه زائران عتبات عالیات و خاندان عصمت و طهارت (ع) بوده و افتخار میزبانی و پذیرایی از زوار حضرت امام حسین (ع) را برعهده داشته است.

وی افزود: حتی زمانی که مرز خسروی نیز بسته بود بسیاری از زائران عتبات عالیات با حضور در کرمانشاه عازم دیگر مرزهای زمینی در استان های ایلام و خوزستان می شدند و این نشان می دهد کرمانشاه در هر شرایطی افتخار میزبانی از زوار امام حسین (ع) و دیگر ائمه اطهار (ع) را داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این میان یکی از مهمترین موضوعاتی که باید به آن پرداخت بحث تامین امنیت زائران کربلا و عتبات عالیات است که خوشبختانه پلیس در این راستا توانسته شرایط خوبی را ایجاد و رضایت عموم مردم و زوار را کسب کند.

وی رضایتمندی زائران عتبات عالیات از امنیت ایجاد شده توسط پلیس را سند افتخاری برای این مجموعه دانست و گفت: همکاران ما مشتاقانه و به صورت ۲۴ ساعته نسبت به تامین امنیت زائران اقدام و به این خدمتگذاری هم افتخار می‌کنند.

جاویدان یادآور شد: کرمانشاه هم میزان زائرانی است که مرز خسروی را انتخاب می کنند و هم پذیرای زائرانی است که با گذر از کرمانشاه از طریق مرز مهران عازم کربلای معلی خواهند شد که در هر دو صورت برای تامین امنیت این عزیزیان آمادگی کامل داریم.

وی خاطرنشان کرد: پلیس‌های تخصصی مانند آگاهی، مبارزه با مواد مخدر، امنیت اقتصادی، امنیت عمومی، راه و راهور هر کدام متناسب با شرح وظایف خود در مرز مستقر خواهند بود و به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در پایان با اشاره به به کارگیری بالغ بر ۳۵۰۰ نیرو برای تامین امنیت و خدمات‌رسانی به زائران اربعین، گفت: همکاران ما هم در مرز خسروی که محل تردد زائران و هم در مرز سومار که محل تردد موکب داران است حاضر خواهند بود تا به تامین نظم و امنیت پرداخته و هم خدمات لازم را به عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) ارائه کنند