۳۶ پروانه علامت استاندارد در کرمانشاه ابطال شد

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: ۳۶ پروانه بر اساس امتیاز منفی کسب شده از نتایج آزمون و نداشتن نظام کنترل کیفیت در واحدها ابطال شدند.

مهدی حسین‌پور مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به هفته ملی استاندارد، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد طیف وسیعی از مخاطبان و ذی‌نفعان را در بر دارد.

وی ادامه داد: سازمان استاندارد بر کالاهای تولید شده کشور و استان نظارت دارد و به نوعی صدای مصرف کننده برای احقاق در تأمین کیفیت، ایمنی و سلامت هستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا بازرسی‌های سرزده از خط تولید واحدهای تولیدی انجام می‌شود تا محصولات بر حسب الزامات استاندارد تولید شود.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوی اداره‌کل استاندارد طی یک‌سال گذشته، گفت: وظایف و مأموریت‌ها بیشتر در راستای کنترل و نظارت بر محصولات تولیدی استان است و با متخلفین در عرصه تولید و همچنین بازار مصرف برخوردهای حقوقی و قانونی صورت می‌گیرد.

حسین‌پور خاطرنشان کرد: طی ۶ ماه سپری شده از سال جاری مطابق تصمیمات اخذ شده تعداد ۳۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر و ۳۶ پروانه در حوزه صنایع غذایی، ساختمانی، شیمیایی براساس امتیاز منفی کسب شده از نتایج آزمون و نداشتن نظام کنترل کیفیت در واحدها ابطال شدند.

حسین‌پور با بیان اینکه در حال حاضر بحث کم‌فروشی در تولیدات مطرح است، گفت: طی چند ماه گذشته به صورت جدی به این مقوله در بحث صنایع غذایی ورود کرده‌ایم و از مردم می‌خواهیم کم‌فروشی در این حوزه را حتما به شماره ۱۵۱۷ اطلاع‌رسانی کنند تا بررسی و با تولید کننده متخلف برخورد شود.