۳.۲ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله‌ کرمانشاه “بی‌سواد” هستند

رساناپرس_ به گفته معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ۳.۲ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله‌های استان بی‌سواد هستند.

یاسر کرمی اظهار کرد: هم اکنون ۹۶.۸ درصد جمعیت بین ۱۰ تا ۴۹ ساله استان باسواد بوده و تنها ۳.۲ درصد جمعیت این گروه سنی که گروه سنی هدف برنامه های سوادآموزی است، بی‌سوادند.

کرمی افزود: هم اکنون شهرستان پاوه بیشترین جمعیت باسوادهای استان کرمانشاه را به خود اختصاص داده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با اشاره به فعال بودن ۲۱۷۵ کلاس سوادآموزی در استان، گفت: با توجه به تعداد افراد تشکیل دهنده کلاس‌ها که سقف آن ۱۰ نفر است، کیفیت کلاس‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی تعداد آموزشیاران استان را ۱۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: مدارس، مساجد، منازل، مراکز یادگیری محلی و… مکانها و مراکز کلاس های سوادآموزی استان را تشکیل می‌دهند.

کرمی افزود: علاوه بر این ها تلاش می‌کنیم تا با اجرایی کردن فعالیت های فوق برنامه مانند کلید بهشت، خواندن با خانواده، حلقه های کتاب وکتابخوانی و … در جهت ارتقای سطح سواد استان گام برداریم.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته ۱۰ هزار و ۱۸۷ نفر در دوره‌های مختلف سوادآموزی، انتقال و تحکیم در استان شرکت کردند، ابرازامیدواری کرد: امسال شاهد حضور بیشتر افراد بی‌سواد و کم سواد در برنامه‌های سوادآموزی استان باشیم.