۴۰۹ میلیارد تومان پروژه شرکت برق منطقه‌ای غرب هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان کرمانشاه اعلام کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در شرکت برق منطقه‌ای غرب کشور هفت پروژه با اعتبار بیش از ۴۰۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در استان‌های کردستان و کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش رسانا پرس، علی اسدی با بیان اینکه شرکت برق منطقه ای غرب کشور سه استان کرمانشاه، ایلام و کردستان را پوشش می دهد، افزود: از هفت پروژه قابل افتتاح این شرکت در هفته دولت؛ چهار پروژه در استان کردستان و سه پروژه در استان کرمانشاه است.

وی در ادامه، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰/۶۳ کیلو ولت کنگاور از ۸۰ مگاولت به ۱۶۰ مگاولت با اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان را از جمله این پروژه ها عنوان کرد که در هفته دولت قابلیت افتتاح دارد.

اسدی همچنین یکی دیگر از پروژه های قابل افتتاح هفته دولت در استان کرمانشاه را افزایش ظرفیت پست ۶۳/۲۰ پاوه با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه انتقال و فوق توزیع در تمام پست های استان با ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از دیگر برنامه شرکت برق منطقه ای غرب کشور در کرمانشاه است.

افتتاح بیش از ۲۲۳ میلیارد تومان پروژه در استان کردستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور در ادامه از احداث خط ۶۳ کیلو ولت در ۲ مدار کامیاران – دهکانان در استان کردستان با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد.

اسدی همچنین توسعه ۲ فیلدر ۶۳ کیلو وات پست کامیاران با ۳۲ میلیارد تومان در هفته دولت را از دیگر پروژه ها اعلام کرد و افزود: سیم کشی مدار دوم خط ۶۳ کیلو وات بیجار به یاسوکند با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از دیگر پروژه های این شرکت در هفته دولت در استان کردستان است.

وی در ادامه اصلاح و بهینه سازی شبکه انتقال و فوق توزیع استان کردستان با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار را از دیگر برنامه های در هفته دولت شرکت برق منطقه ای غرب کشور عنوان کرد.

شرکت برق منطقه‌ای غرب با پوشش ۷۴ هزار کیلومتر مساحت و جمعیت حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، بیش از ۸۵ هزار و ۷۲۰ کیلومتر شبکه انتقال برق و هزار و ۶۵۰ مشترک دارد که ۲۵ مشترک آن از واحدهای صنعتی سنگین مانند کارخانه سیمان و پتروشیمی است.