۹۴ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در استان کرمانشاه پرداخت شد   

رسانا پرس- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: 94 درصد اعتبارات مشاغل خانگی مصوب سال ۱۴۰۰ استان کرمانشاه به مبلغ 73 میلیار تومان جذب شده است.

 

 

 

۹۴ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در استان کرمانشاه پرداخت شد

به گزارش رسانا پرس ، مختار احمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: با ابلاغ ۷۷۶ میلیارد ریال اعتبارات مشاغل خانگی ویژه طی دو مرحله در ۱۴۰۰ و افزایش ۱۰ برابری سهمیه نسبت به سال ۱۳۹۹ با برگزاری جلسات کمیته فنی مشاغل خانگی و برش شهرستانی و دستگاهی و با معرفی متقاضیان به دو بانک عامل (رفاه کارگران و توسعه تعاون) پرداخت شذه است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: تاکنون ۷۳۲ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان از این تسهیلات به میزان ۹۴ درصد مبلغ تخصیصی با پیش بینی ۲ هزار و ۵۰۱ فرصت شغلی در کرمانشاه پرداخت شده است.

مختار احمدی با اشاره به اینکه تسهیلات مشاغل خانگی به صورت قرض الحسنه با نرخ سود ۴ درصدو بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می شود، ادامه داد: مجوزهای مشاغل خانگی در راستای تسهیل در صدور مجوزها به دو صورت ثبت محور و مجوز محور انجام می شود.

وی افزود: در مجوزهای مشاغل خانگی به صورت ثبت محور به صورت آنلاین مجوز صادر شده و در مجوزهای ثبت محور حداکثر سه روز مجوز صادر می شود و در این راستا تاکنون بیش از ۳ هزار مجوز مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی در کرمانشاه صادر شده است